טיפים לשמירה על המראה המדהים של סוכך הזרועות שלכם

אם ברשותכם סוכך זרועות, אתם רוצים לשמור עליו בצורה הטובה ביותר. אחרי הכל, הוא נמצא בחוץ, ונחשף לגורמי מזג האויר ללא הפסקה: גשם, לכלוך, סופות, בעלי חיים כמו ציפורים ועוד. 

 

עיינו בטיפים הבאים כדי ללמוד איך לשמור על המראה הנהדר של סוכך הזרועות שלכם:

 

  1. השתמשו בחומרי ניקוי מתאימים: אם אתם מגלים שיש כתם בסוכך שלכם או שיש עליו טחב, השתמשו בחומרי ניקוי שנוצרו עבור בדי סוככים. רססו בפנים ובחוץ את חומר הניקוי, גלגלו את הבד ותנו לו לשבת עם החומר כדי שזה יוכל לעשות את עבודתו. לאחר זמן מה, פתחו את בד הסוכך ושטפו אותו בצינור.

 

  1. בדקו את הסוכך כדי לראות אם יש בו טחב או כתמים בעת הפתיחה הראשונה בתחילת העונה: כשאתם פותחים את סוכך הזרועות בפעם הראשונה לאחר אחסונו הממושך, בדקו את הבד שלו כדי לוודא שאין בו טחב או כתמים. סוככים אכן מפתחים טחב כך שמומלץ למנוע הצטברות של לכלוך על הבד על ידי שטיפתו בעזרת צינור. הימנעו משפשופים העלולים להסיר את הגימור העמיד במים.

למידע נוסף אנו ממליצים לבדוק את טיפ מס' 4.

 

  1. ודאו שאין קרעים: תמיד טוב לבדוק את בד הסוכך שלכם אם יש סימנים לבלאי או קרעים. במידת הצורך תוכלו למצוא חומרים לתיקון הבד, ולמנוע נזק נוסף. בד הסוכך לא אמור להיקרע או להינזק, אך תמיד יכול להיות מזג אוויר קיצוני, ברד או שלג שיכול לגרום נזק.

 

  1. הימנעו מאחסון הסוכך כשהבד רטוב: אם אתם מאחסנים את הסוכך בזמן שהבד שלו רטוב, אתם מסתכנים בכך שהוא יפתח טחב או שהלכלוך שעליו יירקב. ודאו תמיד שהסוכך יבש לחלוטין משני הצדדים לפני האחסון. במידה וירד גשם והסוכך נרטב, תנו לו להתייבש ורק לאחר מכן סיגרו אותו.

כך תוכלו לשמור עליו נקי ותקין לאורך שנים רבות.

 

  1. אחסון במצב נסיעות: כאשר אתם עוזבים את המקום, אחסנו תמיד את סוכך הזרועות שלכם במצב נסיעה. אם לא תשאירו את הסוכך ללא השגחה, הוא יהיה בסדר.

 

  1. גיזום עצים בסביבת הסוכך: על מנת לשמור על הסוכך תקין לאורך שנים וללא קרעים, מומלץ מאוד לוודא שגוזמים עצים וענפים בסביבת הסוכך. כך תוכלו למנוע נפילה של עצמים שונים על הסוכך ולמנוע קריעה של בד הסוכך.

 

למידע נוסף על תחזוקת סוככים למרפסת ולגינה, אנו ממליצים לבקר באתר "אלום חיפה". באתר תוכלו לקרוא טיפים רבים וללמוד אודות פתרונות ההצללה השונים.