נעמי וולף: מוציא לאור בארה"ב מבטל את הוצאת הספר בגין חשש לאי דיוקים

ספרה החדש Outrages: Sex, Censorship and the Criminalisation of Love מפרט את רדיפות ההומוסקסואלים בבריטניה הוויקטוריאנית.

 

אולם במהלך ראיון רדיו ב-BBC במאי השנה, התברר כי המחברת לא הבינה בצורה נכונה את המונחים המשפטיים האנגליים של המאה ה-19 בספר.

 

המו"ל הופטון מיפלין הארקורט אמר כי הפרידה שלהם הייתה "חביבה".

 

בעקבות הראיון ברדיו של ה-BBC, וולף הודתה שיש בספרה "פרשנויות שגויות". המו"ל המפורסם בבריטניה, ויראגו, כבר פרסם את הספר עד לשידור הראיון, אך אמר שהוא יבצע "תיקונים הכרחיים" להדפסים עתידיים.

 

עם זאת, המו"ל האמריקני הופטון מיפלין הארקורט עיכב את הפרסום, וכעת ביטל אותו לחלוטין, על פי הדיווח ב"ניו יורק טיימס".

 

ד"ר וולף ידועה בעיקר בזכות ספרה הפמיניסטי הנודע של הגל השלישי "מיתוס היופי" ויצירות אחרות כמו "תן לי חירות: ספר יד למהפכניות אמריקאיות".

 

ספרה החדש טוען כי חוק פרסומי גס משנת 1857 בבריטניה הביא לכך שהרדיפות ההומוסקסואליות במדינה החמירו. אך במהלך ראיון שהתקיים בתוכנית החשיבה החופשית של רדיו BBC 3, הציג הפרזנטור מתיו סוויט את טענות המפתח בספר.

 

ד"ר וולף טענה שגילתה כי "כמה עשרות גברים" הוצאו להורג בשל קיום יחסי מין הומוסקסואליים במהלך המאה ה-19.

 

"אני לא חושב שאת צודקת בעניין הזה", השיב סוויט, לפני שפירט כי המונח "מוות שנרשם" למעשה פירושו ששופטים נמנעו מלממש עונש מוות.

 

"אני לא חושב שאף אחת מההוצאות להורג שזיהית כאן קרתה בפועל," אמר.

 

במקרה מסוים אחד הוא ציין כי ילד בן 14 השתחרר ולא הוצא להורג כפי שפירטה בספרה.

 

סוויט העלה גם שאלות בנוגע לפרשנותה ל"מעשי הסדום" שמסביב – וחשף שהנער ביצע למעשה מעשה מגונה בנער בן שש, ולא מעשה הומוסקסואלי בהסכמה.

 

"אני לא יכול למצוא שום הוכחה לכך שאף אחד מהקשרים שאת מתארת היו בהסכמה", הוסיף.

 

ביוני אמר המו"ל הופטון מיפלין הארקורט ל"ניו יורק טיימס" כי הוא מעכב את פרסום ספרה של ד"ר וולף כדי שיהיה לו זמן לפתור את השאלות הללו שהועלו על תוכנו, והוסיף אז שהוא עדיין מתכוון לפרסם את זה בבוא העת.