בחירת שיבוץ לטבעת אירוסין

קניית טבעת אירוסין איננה דבר שכדאי להקל בו. ההחלטה צריכה להיעשות לאחר מחשבה זהירה מכיוון שלא מדובר ברכישה זולה, אלא כזו שאמורה לקרות רק פעם בחיים. בעוד שהיהלום הוא כמובן עניין חשוב, וידוע כמרכיב המרכזי בכל טבעת אירוסין, ישנן טבעות רבות ושונות במיוחד. אתם רוצים לבחור את צורת היהלום, את החיתוך, הצבע, הבהירות ומשקל הקראט כמו גם את הטבעת המושלמת, אך השיבוץ של הטבעת הוא גם חלק חשוב מטבעת האירוסין בכללותה.

 

חשוב כמובן לשים לב למשקל הקארט של היהלום, לטבעות של 1 קארט, יתאים שיבוץ אחד בעוד לטבעות בעלות משקל קארט נמוך יותר, יתאימו ישבוצים אחרים.

 

כאשר החיפוש אחר טבעת האירוסין המושלמת שלכם מתחיל להתגבש, קרוב לוודאי שתבחינו במספר סגנונות שונים של שיבוצים. הם משתנים מסגנונות קלאסיים ופשוטים לפרשנויות מורכבות ומודרניות יותר. אמנם אין פיתרון אחד מושלם, אך העצה הטובה ביותר היא לבחור את מה שאתה ובת הזוג שלך מעדיפים יותר. ישנם שיבוצים פופולריים רבים, אך בסופו של דבר, מומלץ שתבחרו בשיבוץ המתאימה ביותר לכם.

 

שיבוץ כתר או שיניים (Prong) הוא אולי הנפוץ ביותר. זוהי תפאורה נהדרת שמציגה לראווה את היהלום המרכזי ומאפשרת לאור לחדור דרך האבן ולהגדיל את הזוהר והברק שלה.

 

גם שיבוץ מילואה (Bezel) הוא פופולרי למדי. יש לו גבול מתכת העוטף את היהלום או מקיף אותו חלקית. הוא מציע הגנה טובה, אך אינו מאפשר לאור רב לזהור מהאבן באופן מקסימלי.

 

שיבוץ פאבה (Pave) מוגדר על ידי מספר יהלומים קטנים המוכנסים לטבעת. זוהי דרך נהדרת לגרום לטבעת שלכם להיראות גדולה יותר ממה שהיא בפועל.

 

שיבוץ מסילה (Channel) פופולרי מאוד בקרב טבעות נישואין. הוא כולל שורות אופקיות של יהלומים ללא מתכת ביניהם. המשטח חלק מאוד, מה שהופך את האפשרות שהטבעת תיתפס בדברים לפחות סבירה, אך ייתכן שיהיה קשה לשנות את גודלה בשלב מאוחר יותר.

 

שיבוץ לחץ (Bar) דומה למדי לשיבוץ מסילה, רק שהוא משולב עם מוטות מתכת בין כל אחד מהיהלומים. מוטות אלה מאפשרים הגנה רבה יותר על האבנים בשיבוץ.

 

עם שיבוץ לחץ (Tension) נראה כי היהלום צף מכיוון שהוא לא מוחזק במקומו על ידי פיסת מתכת כלשהי. למרות שמדובר בתכונה החזקה ביותר של השיבוץ הזה, זהו גם הפגם העיקרי שלו מפני שהוא מאפשר אבטחה לקויה של האבן.