5 הדרכים הטובות ביותר לרכוש יהלום

  1. באופן אישי, בחנות פיזית. כמובן, הדרך הטובה ביותר להשיג את מה שאתם רוצים היא להחזיק את היהלום ביד שלכם ולבחון אותו בצורה מדוקדקת. עם זאת, ביקור אצל קמעונאי מבטיח שתשלמו הרבה יותר (הם צריכים לשלם על הפעלת החנות ועל דברים נוספים). אז במקום לבצע רכישה בחנויות מותג, חפשו חנויות תכשיטים בסביבה הקרובה שלכם (או עשו טיול לעיר הסמוכה), כך שתוכלו לקבל את המחירים הטובים ביותר ולתרגל מיומנויות בכל מה שקשור להבנה ביהלומים. אגב, דאגו כמובן להביא עמכם מזומנים.

 

  1. בחנויות מקוונות. למרות שיכול להיות קשה לאמוד את הערך של היהלום על ידי התבוננות בצילום בלבד, הציונים עדיין לא משקרים. ללמדו כל מה שאתם יכולים על חיתוך, צבע, בהירות וקראט, כך שתוכלו לקבל החלטה מושכלת מבלי לראות את האבן. אתם עומדים לחסוך הרבה כסף מכיוון שלחנויות מקוונות בדרך כלל אין את ההוצאות הנוספות של הפעלת מיקום פיזי עבור העסק שלהן. רק חשוב שתוודאו כי היהלום שלכם מגיע עם תעודות הסמכה, ושתוכלו לקבל את הכסף שלכם בחזרה תוך 30 יום. כך תוכלו להבטיח בדיקה מעמיקה של אבן החן היקרה.

  1. במכירה פומבית. אם אתם מחפשים משהו מיוחד כמן טבעות אירוסין, ייתכן שיהיה לכם קצת מזל ותצליחו לקנות אותו במכירה פומבית. בעוד שיהלומים שנמכרו על בלוק הם בדרך כלל די מפוארים (ובאים עם תג מחיר גבוה יותר), ייתכן שתוכלו לקבל אותם במחיר מצוין אם אין לכם הרבה תחרות (ואין מינימום של סכום על הפריט).

 

  1. במכירת נדל"ן. עוד דרך מצוינת למצוא אבנים עתיקות או מעניינות היא באמצעות מכירות נדל"ן. לעתים קרובות, המשפחה של המנוח תרצה לנקות הרבה מהדברים האישיים שלו בתוך פרק זמן קצר, וכך ייתכן שתוכלו לקבל כמה תכשיטים מיושנים מאוד עם אבנים שוות עבור העסקה, כך שתוציאו את האבנים במועד מאוחר יותר.

 

  1. יהלום בודד. פעמים רבות, תשלמו הרבה כסף עבור שיבוץ אבן היהלום. אבל אם אתם מכירים תכשיטן מכובד, תוכלו ליצור הגדרה ייחודית ואישית, או אם אתם חושבים שאתם יכולים לקבל שיבוץ עבור פחות כסף במקום אחר, פשוט תקנו את האבן לבד. לא רק שתוכלו לקבל מבט מקרוב עליה (וכנראה הערכה מהירה יותר), אלא שתהיו במקום הנכון לנהל משא ומתן על עסקה טובה יותר.