ראשי » הדפדפן - לינקים שווים מדי חודש

0813: הלינקים השווים לחודש אוגוסט

הדפדפן1. כוכב אחד מעז: The Morning News איגד ביקורות באמזון על ספרים מפורסמים שהעניקו לו כוכב אחד בלבד. על "מלכוד 22" כתבו, למשל, ש"מישהו חשב שהרבה אנשים מעשנים הרבה עשב בשנות ה-60' שווה קריאה". יש שם כמה פנינים מצחיקות.

2. ספריות, ספריות: 62 מהספריות היפות ביותר בעולם. אפשר להתווכח על הרבה מהבחירות (או לפחות בחירת התמונות), אבל יש שם כמה מוצדקות.

3. מימון המון, פעם נוספת: מי שמוציא ספר בהוצאת ספרים רגילה כנראה כבר לא פופולרי כמו פעם, אחרת קשה להסביר את הנהירה של כולם לפרויקטים בהד-סטארט ודומיו ונטילת האחריות מצד הכותב על תהליך המו"לות כולו. בקיצור, יגאל סרנה מצטרף לחגיגה ומנסה להשיג מימון לספרו החדש "2023". יש סיכוי שהוא ייגמר טוב, אבל בהחלט גם לא.

4. לאוהבי ג'יימס ג'ויס: תערוכה בגלריה פרנסיס קייל של ציירים בני-זמננו ה"חושפים את עולמו של ג'יימס ג'ויס". אם אתם בלונדון, התערוכה פתוחה עד 25 בספטמבר.

5. זייתון חף מפשע: בביקורת על "זייתון" של דייב אגרס גיליתי לאחר הקריאה שהוא מואשם בניסיון לרצח גרושתו, והנה קבע בית המשפט בארצות הברית שהוא צח כשלג.

6. נשים יפניות: אירית וינברג מהבלוג המצוין יפן מונוגטארי מציגה 5 סופרות שצריך לתרגם מיפנית לעברית.אפשר-לספר-זאת-גם-ככה1-238x300

7. תחרות כתיבה עבור ילדים: לקראת הכנס השני של אתר "הפנקס" הם עורכים תחרות כתיבה בעקבות שני איורים, שיצטרפו לאסופה מיוחדת שתחולק לבאי הכנס. לתחרות יש גם עמוד בפייסבוק, לקבלת עדכונים.

8. אפשר לספר זאת ככה: ביקורת שלי על "אפשר לספר זאת גם ככה" של יהודית רותם, שבו היא מנסה (כנראה) להציג מבט רענן על סיפורי החגים לילדים, אך נכשלת.

9. מפורסמים מספרים: אם ספרי שמע הם הקטע שלכם, תשמחו לשמוע על 16 ספרים באנגלית שמקריינים סלבס בארצות הברית. אן התאוויי מקריאה את "הקוסם מארץ עוץ", ניקול קידמן מקריאה את "אל המגדלור" ועוד.

10. הכל מלגו: ספרייה עירונית מצחיקה נורא שכולה מורכבת מלגו – ממש כדאי לראות [דרך בית אריאלה בפייסבוק]

11. שימוש מחדש: חנות ענק נטושה של "וולמארט" הפכה לספרייה הכי גדולה בארצות הברית [דרך ענבל שגיב נקדימון]

12. בעיה ספרותית: קבלו 17 בעיות שרק אוהבי ספרים יבינו: כשצריך לבחור רק ספר אהוב אחד, כשהעיבוד הקולנועי הורס את כל הספר, כשהדמות האהובה ביותר מתה ועוד צרות.

13. הספרייה הקטנה: כתבתי כאן המון על ספריות זעירות (למשל כאן וכאן וכאן), והנה באה סקירה נחמדה של ההיסטוריה שלהן וכל מיני רעיונות נהדרים בדרך.

14. קלאסיקות בעירום: מה קורה כשמפשיטים סופרים מפורסמים מהסגנון הלשוני הייחודי שלהם? תוכנת מחשב הופכת את הטקסטים לפשוטים ואנונימיים. מעניין.

15. נאמנה לאנדרואיד, אבל: 8 כיסויים מדליקים לאייפון שנראים כמו ספר.

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

(RSS) פוסטים | (RSS) תגובות | תבנית: Arthemia | התאמה לעברית: We CMS | לוגו: מיכל אריאלי