ראשי » כללי, פרסים

5 יזכו בספר החדש של רולאן בארת במתנה

10 בפברואר 2011 | 75 תגובות | מאת
תגים: , ,

יצא שהשבועיים האחרונים פה סבבו סביב תחרויות, הגרלות ופרסים. המלצה על החדש של אברי הרלינג ממתינה להיכתב, וגם פוסט על אמנות מפליאה שנעשית מדפי ספרים, אבל בינתיים יש מתנה אחרונה לשלב זה, לחמישה מקוראי הבלוג – והיא איכותית במיוחד, אז שימו לב.

בעוד חמישה ימים יצא לאור בעברית בהוצאת רסלינג הספר רולאן בארת על פי רולאן בארת, בתרגומו של אבנר להב ובעריכתה המדעית של ד"ר דפנה שניצר.

זהו אחד הספרים המפורסמים של הסמיוטיקאי והתיאורטיקן רולאן בארת, שבו הוא חוקר את עצמו כטקסט על פני 179 עמודים, במעין אוטוביוגרפיה תיאורטית. אין מי שעסק במדעי הרוח והתרבות ולא הצטלבו דרכיו שוב ושוב עם "מחשבות על הצילום", למשל, והנה, מתוך גב הספר החדש:

"רולאן בארת על פי רולאן בארת הוא אחד הספרים האינטימיים והחושפניים של רולאן בארת, אשר בו הכתיבה משוטטת ומשרטטת את ההוויה היומיומית – כמו זו המחשבתית – של אחד מגדולי הוגי הדעות של המאה ה-20. דווקא בספר 'מינורי' זה, הכתוב בקטעים קצרים ומדויקים, ניתן מבט רחב בתרבות הצרפתית, בטקסטים שונים של בארת עצמו ובחייו שלו. בארת מעיין בקיום הבורגני של סביבתו, ואף בשלו עצמו; הוא דובר את 'הזדקנותו' (הספר פורסם בשנת 1975) ואת תנועתו הצדה מהמרכז הפעיל והפוליטי של הצעירים; בוחן תצלומים מילדותו, לצד דיון בסוגיות סמיולוגיות שהוא היה להן אב".

העטיפה המלאה של הספר החדש

כמו בפעם הקודמת – השאירו תגובה כאן למטה לפוסט, עם כתובת מייל תקינה (אף אחד לא יראה אותה מלבדי), ואתם בפנים! מכירים מישהו שזה עשוי לעניין אותו? העבירו לו את הלינק.

הפוסט יהיה פתוח לתגובות עד יום שלישי, 15 בפברואר, בחצות. במהלך יום רביעי, 16 בפברואר, אכריז על חמשת הזוכים שיקבלו גם הודעה באימייל, ויוזמנו להעביר את כתובתם להוצאת רסלינג.

תתחדשו!

75 תגובות »

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

(RSS) פוסטים | (RSS) תגובות | תבנית: Arthemia | התאמה לעברית: We CMS | לוגו: מיכל אריאלי