ראשי » בעלי מלאכה, טכנולוגיה, כללי, פוסט אורח

בוקר טוב #15: קמים להוציא לאור (דיגיטלית) עם אילן בוק

בוקר טוב

בעידן שבו כל מעשה מו"לי מודפס נראה כמו התאבדות כלכלית, הפציעו אילן בוק ושרון אלמוג עם צעד קדימה בספרות הדיגיטלית העברית והשיקו את "בוקסילה", חנות ובית לספרים דיגיטליים בעברית. בזמן הקצר שהיא קיימת פרסמו השניים קובצי סיפורים מקוריים רבים ויצירות מעניינות, בהן הקובץ "אצלכם זה בוכה?" שכתבתי עליו כאן ממש לאחרונה.

מה עושים בבוקר של מו"לות כזאת, עם כמה חלונות פיירפוקס אפשר להתמודד במקביל ומה קשורה מקדחה לכל הסיפור? אילן בוק הוא האורח ה-15 שלי בפרויקט בוקר טוב:

באיזו שעה הגעת הבוקר למחשב, ומה הספקת לעשות עד אז?
"התיישבתי ליד המחשב בשעה 9.00. עד אז: לקחתי את הבנות לבית הספר ולגן, עברתי על 'הארץ' וכן על רשימת הידיעות הארוכה ברסס, ברקע 'רוקר טוב' עם בועז כהן מתובל בפעמיים אספרסו כפול".

צילום | אילן בוק

צילום | אילן בוק

מה נמצא כרגע על שולחן העבודה שלך? האם יש משהו שחייב לעמוד עליו תמיד?
"פתקאות וחשבוניות לתשלום לסופרים שהשתתפו באסופה האחרונה, גלויות ספר להפצה ל'סיפור פשוט' ולסופרים. בקצה השולחן עומד לו מטען עם מקדחה קטנה ניידת לטובת חיזוק הגבריות שלי… המקדחה המשמשת אותי בערך פעמיים בשנה, אך צוברת אבק כבר שנים רבות ליד המחשב".

צילום | אילן בוק

צילום | אילן בוק

האם אתה שומע מוזיקה ברקע הבוקר? אם כן, מה?
"88 אף-אם עובד ברקע בסלון, לפעמים באוזניות שומע רדיו הקצה, או תחנות אינטרנטיות אחרות".

על איזה פרויקט אתה עובד ממש הרגע?
"אני עובד במולטיטסקינג, כשבנוסף אני משמש בתפקיד הפרעת הקשב של שרון, בת זוגי ושותפתי למיזם, שיושבת לידי. כרגע אני עובד על הסבת ספרי הספריה החדשה והקיבוץ המאוחד לספרים דיגיטליים, במקביל מכין גלויות לטובת הצבתן ב'סיפור פשוט', ובמקביל מסיים פרויקט בשלט רחוק עבור לקוח באיסטנבול (לא קשור לספרים דיגיטליים ובוקסילה)".

צילום | אילן בוק

צילום | אילן בוק

מי האדם הראשון שתיצור איתו קשר הבוקר בענייני עבודה, במייל או בטלפון?
"מן הסתם עם שרון, כי אנו גם בני זוג וגם שותפים לפרויקט. הולכים לישון בוקסילה ומתעוררים בוקסילה. יחד עם זאת שנינו עובדים במקביל גם על פרויקטים אחרים – העיקרי שבהם הוא יום הולדת שש בשבוע הבא לקטנה".

האם פתוחים אצלך חלונות נוספים במחשב, או שאתה מרוכז לחלוטין בעבודה?
"כיום אי אפשר לדבר על עבודה רק מול מחשב – על השולחן נמצאים בנוסף למחשב, גם אייפד, טאבלט, קורא דיגיטלי וטלפון חכם. במחשב הרבה חלונות במקביל – רובם כלי עבודה שונים בהתאם לפרויקט שאני עובד עליו. פיירפוקס תמיד פתוח על כעשרה טאבים (כמה חשבונות מייל, פייסבוק ואתרי חדשות)".

צילום | אילן בוק

צילום | אילן בוק

כמה זמן תעבוד כעת ברצף, ומתי תהיה ההפסקה הבאה?
"כשאני מרוכז אני יכול לשבת ולעבוד ללא הפסקה במשך שעות רבות ללא קימה, למעט שעון האוכל, הדורש ארוחות בשעות מסודרות. אעבוד רצוף עד הערב – וגם אוכל מול המחשב למעט שיחות טלפון שבהן אני משתדל לקום ולהזיז את רגלי, ובמיוחד אני אוהב לצאת לצעדה בגינה שלנו כשאני בשיחות עם לקוחות מחו"ל כשברקע ציוצי ציפורים".

הבוקר – שעות של ברכה ושקט, או ים של הסחות דעת שצריך להתגבר עליו?
"אני מחכה כל בוקר לחזור הביתה לאחר ההורדה של הילדות, לשעות השקט מול העיתון והאינטרנט – זהו הבוקר השקט בשבילי עד 9 בבוקר. ולא משנה אם זהו יום עבודה רגיל או בפרויקט מחוץ לבית, אני צריך את ה-30 דקות שקט".

~~~~~~~~~
אילן בוק הוא מנכ"ל בוקסילה – תרבות עברית דיגיטלית, שאותו הקים בשנת 2013 עם זוגתו שרון אלמוג, עורכת ספרות ולשון. מטרת המיזם לקדם תרבות עברית באמצעים דיגיטליים, בשני אפיקי פעילות עיקריים: הסבת ספרים לספרים דיגיטליים בפורמט מתקדם של Epub3, המתאים לקריאה בכל סוגי המכשירים החכמים, וגם בפורמט Mobi לקריאה בקינדל, ומו"לות עצמאית של אסופות מקור, של סיפורים קצרים ושל יצירות קצרות יחסית. בוקסילה בפייסבוק

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

(RSS) פוסטים | (RSS) תגובות | תבנית: Arthemia | התאמה לעברית: We CMS | לוגו: מיכל אריאלי