ראשי » הדפדפן - לינקים שווים מדי חודש

הדפדפן 1213: לינקים אחרונים לשנת 2013!

הדפדפן1) משומשים זה הכי: אסף לבנון בפוסט ארוך ומעניין על חנות הספרים המשומשים "האחים גרין" ועל השינויים שערכו בעליה כדי להתאים את עצמה למצב השוק הנוכחי ולהגיע לקהל הקונים הרלוונטי ביותר למקום.

2) מאיירים עכשיו: יובל סער ממשיך בסדרת המפגשים האינסופית והמרתקת עם מאיירים ישראלים מכל שכבות הגיל והסגנון. שניים מעניינים במיוחד הופיעו החודש: גיל-לי אלון קוריאל שעבודותיה קרובות ללבי וליאת יניב שכבר הזכרתי כאן את עבודות הקולאז' המרהיבות שלה. שווה קריאה.

3) כתוב בעור: לדעתי כבר המלצתי על כמה בלוגים דומים ואני מקווה שאני לא חוזרת על עצמי, אבל גם הטמבלר הזה, The Word Made Flesh, מוקדש לקעקועים ספרותיים שחלקם נהדרים וחלקם מטרידים. חלקים איורים בהשראת "מובי דיק", "אל תיגע בזמיר" או "שר הטבעות", וחלקם משפטים פילוסופיים מוצלחים יותר או פחות.

4) אם גם לכם מתחשק: אבל אתם מפחדים (ובצדק) מהמחט והדיו, רכשו לכם קעקועים זמניים בהשראת ג'יין אוסטן. הם עולים רק שבעה דולר – ולא כואבים בכלל. ואם בכל זאת כואב, אתם תמיד יכולים להשתמש בפלסטר עם עלבונות שייקספיריים.

5)  חדר משלך: האם אפשר לכתוב בבית? ואיזה סופר יכול בכלל להרשות לעצמו סטודיו? כנרת רוזנבלום יצאה לחפש חדרי כתיבה של סופרים וחזרה עם התובנות של יגאל סרנה, אסף גברון, אלונה קמחי, יערה שחורי, יזהר כהן וגליה אלוני-דגן.

6) ובעצמי התארחתי אצל כנרת: בפרויקט סופשנה בנושא to do lists בבלוג הממכר שלה, פריזאית.

7)  יונה לשנה החדשה: קבלו את מו וילמס המוכשר והמצחיק מקריא כמה עמודים מתוך "היונה צריכה אמבטיה" שיראה אור ב-2014 [דרך טל מאי בפייסבוק]:

8) מיונה לנסיכה: יותם שווימר בסקירה שווה קריאה ב-ynet על דמות הנסיכה העכשווית בספרי ילדים, גברים ונעלי זכוכית.

9) עוד ב-ynet: ביקורת שלי על שני הספרים הראשונים ב"ספריית נוח" שהקימו רותו מודן וירמי פינקוס, איורים מחודשים לטקסטים קלאסיים של לאה גולדברג.

10) Selfie או Shelfie? פרויקט מקסים בגרדיאן מזמין את הגולשים לצלם את מדף הספרים שלהם ולספק הסברים למה שרואים – והתוצאה מקסימה ומגניבה. הוסיפו את שלכם!

11) מצעד היצירות 2013: אתר "הפנקס" מביא כמדי שנה את מצעד היצירות לילדים הראויות לשבח בתחומי התרגום, האיור ועוד.

12) פנו לכם 20 דקות מהחיים: וצפו בסרטון האנימציה עטור הפרסים הזה, עיבוד של אלכסנדר פטרוב ל"הזקן והים" של המינגוויי [דרך קורא בספרים]:

13) אם פספסתם את יום ההולדת שלי: אתם עדיין יכולים לקנות מתנה, ולבחור למשל אחת מ-50 מתנות מגניבות לקורא המודרני. רמז: 7, 8, 18, 34, 42, 50 [דרך אילן בוק מבוקסילה].

14) פרופיל אמן: כתבתי על הספר "העיפרון השחור" של ינאי פרי ב-ynet, והחודש התפרסם פרופיל אמן מרתק שלו בפנקס עם המון איורים והעמקה במקורות ההשראה שהוא שואב מהם.

15) חנוך לוין, בחינם: אם אתם בעמוד הפייסבוק של הרפובליקה גיליתם את הלינק הזה כבר מזמן, אבל אם לא – בדקו את האתר החדש שמאגד את כל כתבי חנוך לוין, סרטונים, תמונות, שירים ומחזות.

16) פחד טוב לילדים? שרי שביט מ-ynet דיווחה מיריד הספרים במקסיקו והביאה משם כמה כתבות משובחות, ובהן על חוויית הפחד בספרי ילדים ישראלים ועל מפגש בין דויד גרוסמן למריו ורגס יוסה.

17) האם יש אלטרנטיבה לשוק הספרים? גילי בר-הלל סמו בפוסט כן על הבחירה למכור את ספרי "עוץ" בחנויות ספרים עצמאיות בלבד.

18) למה צריך לקדם ספרים בעזרת תמונות נעות? כתבה בניו יורקר על טריילרים לספרים.

נתקלתם בלינק שווה? שלחו לי!

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

(RSS) פוסטים | (RSS) תגובות | תבנית: Arthemia | התאמה לעברית: We CMS | לוגו: מיכל אריאלי