ראשי » ארכיון

פוסטים בקטגוריית חדשות

אירועים, חדשות, כללי »

[24 דצמבר 2014 | אין תגובה ]

טוב, זאת רק ויקיפדיה בעברית, לא תהילת עולם וגם לא תהילת רגע, אבל גם זו דרך להתחיל פוסט שמציין שש שנים למות המחזאי והתסריטאי הבריטי-יהודי הרולד פינטר. ב-24 בדצמבר 2008 נפטר מי שזכה בפרס נובל לספרות שלוש שנים קודם לכן ומי שחתום על יצירות בלתי נשכחות כמו "החדר", "השיבה הביתה", "מסיבת יום הולדת" ו"בגידה".
אני לא מצפה מכם שתעקבו, אז אזכיר שבשנת 2007 סיימתי תואר שני בספרות כללית באוניברסיטת תל אביב, שבמסגרתו כתבתי תזה בהנחיית ד"ר יעל לבוא שהתמודדה בגבורה עם רגעי הייאוש שלי. שם העבודה קליט, בסך הכל, אתם חייבים להודות …

אירועים, חדשות »

[11 דצמבר 2014 | אין תגובה ]

איך שהוא שוב עוברת שנה, ויום ההולדת החמישי של הרפובליקה הספרותית מתקרב בצעדי ענק, ואו-טו-טו סוף ינואר. בשנה שעברה חגגתי עם הפוסט המיוחד לבקשתכם, הספר ששינה את חיי, שקיבל את מרב ההצבעות בסקר יום ההולדת הקודם.
גם חלק מהאפשרויות הנוספות שעמדו להצבעה קיבלתם לקריאה בסופו של דבר: 5 ספרים שלא אקרא גם ב-2014 (ואכן לא קראתי), וגם רקוויאם לנשיקה שהלכה לאיבוד, טור שלי שהתפרסם במקור במדור הספרים ב-ynet.
אני לא יכולה להבטיח השנה סנסציה רגשית כמו הפוסט של השנה שעברה, בכל זאת דרמות כאלה לא קורות הרבה בחיי, או לא קרו עדיין, אבל אני …

בעלי מלאכה, דברים ברשת, חדשות, פוסט אורח »

[4 דצמבר 2014 | תגובה אחת ]

בלבי אני מקדישה את הפוסט הזה לכמה ילדים קטנים שאני מכירה בעירי, שבאו השבוע לבית הספר שלהם, כיתה א', וגילו שספרי ראשית הקריאה שלהם, בערבית ובעברית, נערמו במרכז חדר הכיתה והוצתו. כדי להשמיע להם ולהוריהם ולעצמי ולכל מי שרוצה לשמוע, קול שאומר "גדל" כנגד הקולות שאומרים "חדל".
כי את הקולות שאומרים "חדל" שמענו לאורך כל הדרך בפרויקט 2, דרך שארכה לפחות שש שנים, ועודנה נמשכת. קולות שחשבו שזה רעיון יפה אבל מורכב ומסובך מדי. קולות אמרו שאנתולוגיה היא לא רווחית. ועוד חצי בערבית? אין סיכוי. קולות שאמרו שאין מי שיקרא ויקשיב. …

חדשות, כללי, פוסט אורח »

[10 יולי 2014 | 2 תגובות ]

כמה רחוק בא לכם לטוס מכאן כרגע? 11 שעות לניו יורק? 20 שעות לאוסטרליה? תסתפקו בחמש שעות וירטואליות ללונדון, עם התמונות הנהדרות מרחבי העיר שצילמה יקירת הרפובליקה והאישה בעלת אלף הכישרונות ליעונה מנקלי. זהו חלק קטן מפרויקט מרשים בשם Books about Town, שבו הוצבו 50 ספסלים ברחבי בירת הממלכה האנגלית, כולם מקושטים בידי אמנים מקומיים ומייצגים יצירות ספרות שונות.
יוזמת הפרויקט היא קרן האוריינות הלאומית, שמבקשת לקדם השכלה גם בחלקים המקופחים יותר בבריטניה. הספסלים מעוצבים כספר פתוח, וכל אחד מהם כאמור מוקדש ליצירה אחרת ומעוטר בידי אמנים אנגלים, ציירים ומאיירים. עד 15 …

אירועים, חדשות »

[13 מאי 2014 | אין תגובה ]

התאספו להם הרבה אנשים מכובדים בתל אביב כדי לחגוג את פסטיבל הסופרים הבינלאומי שבכלל עומד להתקיים בירושלים וכדי להשיק את המהדורה העברית של כתב העת הבינלאומי גם הוא Granta. המהדורה המקומית רואה אור בחסות הוצאת רסלינג וחנות הספרים העצמאית "סיפור פשוט", והגיליון הראשון בנושא "גבוליות" ובעריכת צוות החנות כבר זמין לרכישה.
מאז 1889 מהווה כתב העת הזה במה לקולות ספרותיים ותיקים וחדשים, והגיליון הישראלי הראשון מתהדר באתגר קרת, ניקול קראוס, רוברטו בולניו, דרור בורשטיין, מרית בן ישראל, ארנה קזין, שמעון אדף, טל ניצן ועוד 15 סופרות וסופרים ביצירות המפורסמות לראשונה בעברית.
צילום | עדנה …

חדשות, כללי »

[19 מרץ 2014 | אין תגובה ]

איך משחזרים את החוויה האינטימית שבין קורא לספר בחלל תיאטרון, מול במה עם שחקנים? תיאטרון מלנקי פועל כבר 17 שנה כדי לעשות את זה בדיוק. הקימו אותו יוצאי בריה"מ איגור ברזין, ילנה ירלובה, בוריס ינטין ומישה טפליצקי, שלמדו בימוי ומשחק ברוסיה וביקשו כאן לעסוק בטקסטים קלאסיים ש"בהם מוצפנים ערכים רוחניים המתפענחים במעבדת התיאטרון", כך נאמר באתר הבית שלהם.
קאמי, דוסטויבסקי, בשביס זינגר, קורטאסאר, פושקין, צ'כוב וטנסי וויליאמס – יצירות של כולם עובדו למחזות בתיאטרון, שזכו בלא מעט פרסים, בהם פרס לנדאו, פרס קיפוד הזהב לעיצוב תפאורה, מקום ראשון בפסטיבל תיאטרונטו 2001 ועוד.
מתוך …

דברים ברשת, חדשות »

[23 ינואר 2014 | תגובה אחת ]

וורדפרס כמובן מחרב את הפוסט במובן זה שההאשטג readwomen2014# אמור להופיע עם הסולמית משמאל למילים, אבל לאאאאאאאא, למה שהוא יעשה את זה? למרות החיים הקשים שהמערכת הטכנית עושה לי, כדאי שתשימו לב רגע לפרויקט שתופס תאוצה בטוויטר וזולג גם מחוצה לו.
הסופרת והמאיירת ג'ואנה וולש התחילה את ההאשטג readwomen2014# כדי "לתקן את הרגלי הקריאה הסקסיסטיים שלנו", כך היא מסבירה במאמר מעניין שכתבה לגרדיאן. אף על פי שנשים מתבררות בכל הסקרים הרלוונטיים כקוראות הרבה יותר מאשר גברים, כסופרות הן זוכות ליחס אחר, טוענת וולש. העטיפות של הספרים שהן כותבות מאופיינות בסימנים "נשיים" כמו …

חדשות, כללי, ספריות »

[5 ינואר 2014 | אין תגובה ]

ברד יציל את הילדים מפשע? חנות אחת ברשת 7Eleven, הממוקמת בחלק מוכה פשע בעיר פרזנו שבקליפורניה, מחלקת משקאות קפואים חינם לילדים עבור כל ספר שיקראו. בעלי החנות, סושיל פרוקש וג'וזפין פתחו מיני-ספרייה בחנות, וכעת היא מלאה בספרי ילדים שנתרמו על ידי בתי ספר מקומיים שהתגייסו ליוזמה, וגם על ידי בנו של פרוקש עצמו. ילדים שנוטלים הביתה חומר קריאה ואף כותבים דיווח על הספר – מקבלים את הפרס הנכסף:

רוצים עוד פוסטים בנושא?פרק ראשון: הספר החדש של גיל הראבןפרק ראשון מהרומאן החדש של הסופרת גיל הראבן, "אני ליאונה", הוצאת …
5 הערות על …

דברים ברשת, חדשות, כללי, פוסט אורח »

[14 נובמבר 2013 | 2 תגובות ]

גלעד דיאמנט
"אנו טובעים בכמויות הולכות וגדלות של מידע. מחקר שמתפרסם היום סותר את זה שהתפרסם אתמול. הפחדות, סנסציות ואיומים מטלטלים אותנו חדשות לבקרים. פתרונות קסם לחיים בריאים ומאושרים מפתים אותנו מכל עבר, רובם מתגלים כהונאה עצמית במקרה ה'טוב' וכשרלטנות במקרה הרע" – את כל זה לא כתבתי אני, אלא גלעד דיאמנט, שעוסק כבר הרבה מאוד שנים בספקנות בריאה, בבחינת עובדות ומחקרים, בחקירת האמת שמאחורי חוויות סובייקטיביות ובנטרול תהליכי חשיבה אוטומטיים. את זה הוא עושה בבלוג שהפך למעצמת רשת קטנה, "חשיבה חדה", שמפרק פצצות כמו אסטרולוגיה, הומיאופתיה, חייזרים, NLP, תקשור, קריסטלים וגם …

אירועים, חדשות »

[6 אוקטובר 2013 | אין תגובה ]

בית אריאלה בתל אביב, על כל האזור המקיף אותו, הוא אחד המקומות החביבים ביותר בפינה זו של העיר. החודש הוא חוגג 35 שנות פעילות, ומסכם אותן בערב מיוחד שייערך ב-10 באוקטובר (יום הנישואים שלי, אם כבר) בשעה 19:30.
אז איפה?
בית אריאלה, שד' שאול המלך 25 תל אביב, יום חמישי 10.10.13, בשעה 19:30
מה בתוכנית?
רוצים עוד פוסטים בנושא?בארה"ב? המשאית המגניבה של פינגווין בדרך אליכםבעוד שאצלנו הוצאות הספרים מגיעות לכיכר ואולי לא למקומות אחרים, …
הפתיחה הערב: מאיירים חושפים רגשותהשבוע אנחנו בסימן איור, עיצוב ותערוכות, כך יצא, ואני שמחה להציג …
100 ספרים. 200 עטיפות | …

(RSS) פוסטים | (RSS) תגובות | תבנית: Arthemia | התאמה לעברית: We CMS | לוגו: מיכל אריאלי