ראשי » ארכיון

פוסטים בקטגוריית טכנולוגיה

דברים ברשת, טכנולוגיה, פוסט אורח »

[24 מאי 2015 | אין תגובה ]

חוק הספרים, חנויות ספרים פרטיות שנסגרות, ארבעה במאה, ספרים דיגיטליים, מיזם "עברית" – השנים האחרונות הן ים סוער לשוק הספרים, שעליו ממשיכות לשוט ספינות של אוהבי קריאה ויוזמות חדשות ומבורכות מבססות את עצמן כאיים בזרם. חלק מההוצאות הקטנות, כמו זיקית, מצליחות להנחיל שיטות עבודה חדשות בביצת הספרות הישראלית וחלקן נתקלות במכשולים כלכליים בלתי-עבירים. בתווך, פונים יותר ויותר יוצרים ואנשי מקצוע מהתחום ישירות אל קהל הקוראים שלהם ומבקשים מימון ובעיקר אמון. אמון בהשקעה ביצירה ומימון לדרך.
במובנים רבים מימון המון הוא כבר חדשות ישנות מבחינה טכנולוגית ותפיסתית ולא מעט פרויקטים מעניינים הגיעו …

בעלי מלאכה, טכנולוגיה, כללי, פוסט אורח »

[9 פברואר 2014 | אין תגובה ]

בעידן שבו כל מעשה מו"לי מודפס נראה כמו התאבדות כלכלית, הפציעו אילן בוק ושרון אלמוג עם צעד קדימה בספרות הדיגיטלית העברית והשיקו את "בוקסילה", חנות ובית לספרים דיגיטליים בעברית. בזמן הקצר שהיא קיימת פרסמו השניים קובצי סיפורים מקוריים רבים ויצירות מעניינות, בהן הקובץ "אצלכם זה בוכה?" שכתבתי עליו כאן ממש לאחרונה.
מה עושים בבוקר של מו"לות כזאת, עם כמה חלונות פיירפוקס אפשר להתמודד במקביל ומה קשורה מקדחה לכל הסיפור? אילן בוק הוא האורח ה-15 שלי בפרויקט בוקר טוב:
באיזו שעה הגעת הבוקר למחשב, ומה הספקת לעשות עד אז?
"התיישבתי ליד המחשב בשעה 9.00. …

טכנולוגיה, ספריות »

[18 יולי 2013 | 5 תגובות ]

"זאת לא הספרייה של ילדותך", כך נפתח המאמר המרתק על ספריות מודרניות ב-Time Tech. בכתבה מתוארות ספריות ענק בסגנון היי-טקי מוחלט, חלקן נטולות ספרי נייר ועמוסות בעמדות מחשב, קוראים אלקטרוניים ועשרות אלפי ספרים דיגיטליים. כמו בספרייה רגילה, משתמשים המנויים בכרטיס האישי שלהם כדי לשאול ספר, ולרשותם עומד כחודש לקרוא אותם בטרם יצטרכו להחזירם, רק שכל זה קורה בסמארטפון. איך שואלים ספר אלקטרוני? בזה התחלתי לגעת בפוסט על ספרי יד-שנייה באמזון.
הספריות מוצאות דרך להתעדכן, לשנות כיוון ולהציב לעצמן יעדים חדשים כדי שלשירותיהן יהיה דורש – ולקיומן הצדקה. עכשיו, אני לא יודעת איך …

דברים ברשת, טכנולוגיה »

[2 יולי 2013 | אין תגובה ]

רק לפני חצי שנה כתבתי על Storyverse שממפה אתרים ודמויות בספרים, והנה צצה אפליקציה חדשה, Placing Literature, המשמשת כמאגר מידע מקוון לאתרים שבהם התרחשו סצנות ספרותיות. את האתרים מוסיפים הגולשים (זה אתם) וחוקרים (אולי זה גם אתם). המטרה היא למפות את המקומות, ליצור הקשרים ולהדגיש משמעויות, ערכים ורגשות שאולי קשורים באותו אתר – כאלה שהתכוון אליהם המחבר וכאלה שהקוראים מצאו בהם. "כששמים את הסיפור בהקשר של מיקום פיזי כלשהי הדבר מעניק לו הקשר, וממקם את הקוראים במרחב מוכר בעוד שהסיפור נפרש סביבם", כותבים יוצרי היישום.
האפליקציה הושקה החודש בפסטיבל בניו הייבן, קונטיקט, …

בעלי מלאכה, חדשות, טכנולוגיה, פוסט אורח »

[23 אפריל 2013 | 4 תגובות ]

שוק הספרים הדיגיטליים עוד רחוק מלהספיד את ההוצאה לאור המסורתית, לפחות בכל הנוגע לישראל, אבל הוא בהחלט מייצר לא מעט הזדמנויות להיכנס לזירה עבור גורמים חדשים – וגם הזדמנויות כלכליות.
אחד מאלה שהחליטו לטבול את בהונות רגליהם בביצת המו"לות המודרנית הוא אמיר שרף, שהקים את Tera Books, הוצאת ספרים דיגיטלית עצמאית שתתמקד בפרסום תרגומים לסיפורת וספרי עיון. בימים אלו ראה אור בשעה טובה הספר הראשון בהוצאה, "האדם שמחוץ למשוואה – וסיפורים אחרים" מאת הסופר האמריקני פיליפ ק' דיק ובתרגומו של חגי אברבוך, מי שחתום על תרגומים לאסימוב, אדינגס ועוד.
את הספר אפשר לרכוש בשני האתרים …

חדשות, טכנולוגיה »

[17 פברואר 2013 | 2 תגובות ]

כשנגמרת הסחורה הפיזית לממכר עוברים לקבצים דיגיטליים, אבל איך ממשיכים להפיק מהם כסף בלי שוק יד שנייה? Publisher Weekly פרסם לפני כמה ימים שאמזון רשמה פטנט טכנולוגי חדש שיאפשר לה לסמן ספרים דיגיטליים וקובצי אודיו להורדה כ"משומשים" ולמכור אותם שוב בדיוק כמו ספר מודפס יד שנייה. כאן לא מוכרים את הקובץ עצמו, אלא רישיון לשימוש בו, ובכל מקרה לא מדובר על רווח נוסף לסופרים עצמם, בדיוק כפי שהם אינם מרוויחים ממכירת ספרים משומשים.
מדובר ביצירה של שוק חדש עבור אמזון, שנשענה במשך שנים על מודל עסקי שהתמקד במכירת ספרים חדשים, ספרים משומשים על …

אירועים, בעלי מלאכה, חדשות, טכנולוגיה »

[13 פברואר 2013 | 2 תגובות ]

האם קהל קוראי מד"ב ופנטזיה מאמץ מהר יותר טכנולוגיות? פתוח יותר ליוזמות מהסוג הדיגיטלי? אחרי שבאוקטובר האחרון הצליחה הסופרת ורד טוכטרמן לגייס בתוך יממה יותר מ-11,000 שקל כדי לכתוב את ספר ההמשך בסדרת הערפדים "דם כחול", פונה גם המתרגם וכתב הטכנולוגיה דידי חנוך ("הארץ", הוצאת גרף) אל הלב של הגולשים ומבקש מהם לעזור לו להמריא אל כנס וורלדקון 2013, שיתקיים באוגוסט בסן אנטוניו, טקסס.
כנס המד"ב מפגיש בין יוצרים לקוראיהם, מספק הרצאות, סדנאות, תערוכות ופאנלים – הכל דחוס בחמישה ימים בארצות הברית. דידי חנוך רוצה להיות שם כדי לסקר את הכנס …

דברים ברשת, טכנולוגיה »

[23 ינואר 2013 | 2 תגובות ]

המחשה ויזואלית נהדרת לכל חובבי האייפדים, קינדלים ונוקים למיניהם:

ועכשיו, בואו להשתתף בהגרלה לכבוד יום ההולדת השלישי של הבלוג. ההרשמה תכף נסגרת!
רוצים עוד פוסטים בנושא?שאלה עוברת: פרויקט מיוחד עם 8 בלוגרים!טה טה טאם! אני גאה ושמחה ונרגשת להציג את הפוסט המיוחד שלי בפרויקט …
קנו לי! תכשיטים ספרותיים משגעיםאטסי הוא כר אינסופי לשיטוטים, השראה ובזבזנות, שלכולם למרבה הצער …
מעולה: החפצים המכופפים של טרי בורדרמי שיקרא את העמוד "על אודות" באתר של טרי בורדר מלואיזיאנה יגלה …
בקרוב: פרנץ קפקא – משחק הווידאוהוא יצר את משחק ההרפתקאות "המלט", ועכשיו מתכוון מעצב המשחקים …

דברים ברשת, חדשות, טכנולוגיה »

[19 ינואר 2013 | אין תגובה ]

מאז שעזב דב אלפון את עיתון "הארץ", נודע כי פניו מועדות לכמה פרויקטים אינטרנטיים/טכנולוגיים, ולפחות אחד מהם קשור בסיפורים קצרים ונעשה בשיתוף פעולה עם אתגר קרת.  ביום חמישי חשף יאיר רווה מבלוג הקולנוע המשובח "סינמסקופ" משהו מהמיזם storyvid.io, ששאלת המפתח שלו – When is the last time you've seen a story? – יצאה לרשת לפני כמה חודשים.
מטרת המיזם היא להציג עיבודים ויזואליים לסיפורים קצרים המוקראים ברקע, בעיקר של סופרים מוכרים כמו ג'ונתן ספרן-פויר ונתן אנגלדר, כך מדווח רווה. בשלב הפיילוט, הוא מספר, צילמו שירה גפן ויוני בן-טובים גרסאות וידאו משלהם לסיפור …

דברים ברשת, טכנולוגיה, כללי »

[25 נובמבר 2012 | 3 תגובות ]

סטפן פלאואר מחנות הספרים המשומשים The Monkey's Paw שבטורונטו, קנדה, לא ידע מה לעשות עם ספרים פחות פופולריים בחנות, "ישנים ויוצאי דופן", כמו שגורס המוטו של המקום. בתחילה הוא הניח אותם במכל ליד הקופה, ומכר כל ספר תמורת דולר אחד. מאוחר יותר, בשיחה עם אשתו, עלה הרעיון הגאוני: ביבליומט לממכר ספרים.
בהתחלה הוא חשב לצבוע קרטון של מקרר ולשוות לו מראה של מכונה אוטומטית, אבל חברו קרייג סמול, שמנהל סטודיו לאנימציה בעיר, שכנע אותו פשוט לבנות ביבליומט כזה לעצמו:

רוצים עוד פוסטים בנושא?פרק ראשון: הספר החדש של גיל הראבןפרק ראשון מהרומאן החדש של …

(RSS) פוסטים | (RSS) תגובות | תבנית: Arthemia | התאמה לעברית: We CMS | לוגו: מיכל אריאלי