ראשי » ארכיון

פוסטים בקטגוריית אירועים

אירועים, כללי »

[25 ינואר 2015 | 4 תגובות ]

ברשימה שלי ב-Feedly (אחרי גוגל רידר הי"ד) יש בערך 200 בלוגים בחמש קטגוריות עיקריות. הרשימה הזאת דינמית למדי, הרשמה לתכנים חדשים לפי תחומי העניין המשתנים ומחיקה של מה שאני באופן עקבי כבר לא קוראת. חלק מהבלוגים ברשימה לא פעילים כבר אבל לעולם לא אוציא אותם מהרשימה, בתקווה שיום אחד שוב תופיע שורה מודגשת עם פוסט טרי, וחלקם לא מפסיקים להפתיע בתוכן איכותי, מושקע ומשמח. בבלוגוספירה הזאת, כך אני מקווה, הרפובליקה הספרותית הפכה לרצה למרחקים ארוכים (בניגוד לבעליה), והנה-הנה היא כבר פותחת שנה שישית של פעילות, של השראה ושל הרבה ספרים טובים.
היו …

אירועים, חדשות, כללי »

[24 דצמבר 2014 | אין תגובה ]

טוב, זאת רק ויקיפדיה בעברית, לא תהילת עולם וגם לא תהילת רגע, אבל גם זו דרך להתחיל פוסט שמציין שש שנים למות המחזאי והתסריטאי הבריטי-יהודי הרולד פינטר. ב-24 בדצמבר 2008 נפטר מי שזכה בפרס נובל לספרות שלוש שנים קודם לכן ומי שחתום על יצירות בלתי נשכחות כמו "החדר", "השיבה הביתה", "מסיבת יום הולדת" ו"בגידה".
אני לא מצפה מכם שתעקבו, אז אזכיר שבשנת 2007 סיימתי תואר שני בספרות כללית באוניברסיטת תל אביב, שבמסגרתו כתבתי תזה בהנחיית ד"ר יעל לבוא שהתמודדה בגבורה עם רגעי הייאוש שלי. שם העבודה קליט, בסך הכל, אתם חייבים להודות …

אירועים, חדשות »

[11 דצמבר 2014 | אין תגובה ]

איך שהוא שוב עוברת שנה, ויום ההולדת החמישי של הרפובליקה הספרותית מתקרב בצעדי ענק, ואו-טו-טו סוף ינואר. בשנה שעברה חגגתי עם הפוסט המיוחד לבקשתכם, הספר ששינה את חיי, שקיבל את מרב ההצבעות בסקר יום ההולדת הקודם.
גם חלק מהאפשרויות הנוספות שעמדו להצבעה קיבלתם לקריאה בסופו של דבר: 5 ספרים שלא אקרא גם ב-2014 (ואכן לא קראתי), וגם רקוויאם לנשיקה שהלכה לאיבוד, טור שלי שהתפרסם במקור במדור הספרים ב-ynet.
אני לא יכולה להבטיח השנה סנסציה רגשית כמו הפוסט של השנה שעברה, בכל זאת דרמות כאלה לא קורות הרבה בחיי, או לא קרו עדיין, אבל אני …

אירועים »

[11 ספטמבר 2014 | תגובה אחת ]

כנס הפנקס לספרות ילדים השלישי ייערך ב-20 באוקטובר, יום ב', במדיטק חולון. בין הדוברים: מרית בן-ישראל, נועה מנהיים, אורית גידלי, גבי קון ועוד רבים וטובים. שני הכנסים הקודמים היו נהדרים, כדאי לבוא גם לזה:
רוצים עוד פוסטים בנושא?זה הפוסט ה-300 בבלוג"על מה יש לך לכתוב כל כך הרבה?", הוא שאל, ואחרי שסיימתי להיעלב (רק …
מחר 17/7: לוקחים את המשוררים לעבודה By Tweetspeak

ל-Tweetspeak יש תמיד רעיונות אדירים לדרכים שבהן אפשר להשתעשע …
בארה"ב? המשאית המגניבה של פינגווין בדרך אליכםבעוד שאצלנו הוצאות הספרים מגיעות לכיכר ואולי לא למקומות אחרים, …
הפתיחה הערב: מאיירים חושפים רגשותהשבוע …

אירועים, חדשות »

[13 מאי 2014 | אין תגובה ]

התאספו להם הרבה אנשים מכובדים בתל אביב כדי לחגוג את פסטיבל הסופרים הבינלאומי שבכלל עומד להתקיים בירושלים וכדי להשיק את המהדורה העברית של כתב העת הבינלאומי גם הוא Granta. המהדורה המקומית רואה אור בחסות הוצאת רסלינג וחנות הספרים העצמאית "סיפור פשוט", והגיליון הראשון בנושא "גבוליות" ובעריכת צוות החנות כבר זמין לרכישה.
מאז 1889 מהווה כתב העת הזה במה לקולות ספרותיים ותיקים וחדשים, והגיליון הישראלי הראשון מתהדר באתגר קרת, ניקול קראוס, רוברטו בולניו, דרור בורשטיין, מרית בן ישראל, ארנה קזין, שמעון אדף, טל ניצן ועוד 15 סופרות וסופרים ביצירות המפורסמות לראשונה בעברית.
צילום | עדנה …

אירועים, ביקורת ספרי מקור, כללי »

[22 ינואר 2014 | 20 תגובות ]

ארבע שנים (פחות כמה ימים) עברו מאז שהרפובליקה עלתה לאוויר, וכמה מאות פוסטים ועשרות אורחים אחרי – אני עדיין כאן כותבת. הפעם אתם אלה שהחלטתם בסקר יום ההולדת שתרצו לקרוא על הספר ששינה את חיי. כמו שתקראו עוד מעט, כנראה שבאותו מסלול מסוים הייתי ממשיכה ללכת גם ללא הספר, אבל אני לא יודעת אם בצעד אמיץ או נחוש באותה המידה. הוא היה מדויק בנקודת הזמן ההיא, מתאים באופן מושלם לתהליך שעברתי.
במשך שנים פחדתי להציץ שוב ב"אפיקורוס בעל כורחו" של יהושע בר-יוסף (כתר 1985). כן, זה הספר. ראיתי אותו בספרייה אבל …

אירועים, כללי »

[21 נובמבר 2013 | 10 תגובות ]

בעוד כחודשיים תחגוג הרפובליקה ארבע שנים של קריאה וכתיבה, ולכבוד עליית הבלוג לגן טרום חובה אני נותנת לכם את האפשרות לבחור איזה פוסט תרצו שיתפרסם כאן לקראת סוף ינואר.
את הרעיון אימצתי מיואב בלום המצוין שעשה זאת ב"נקודתיים" שלו (סליחה, יואב, זה אומר שעשית משהו טוב), וכלל היסוד זהה: האפשרות שתזכה במרב הקולות בסקר עד 25 בנובמבר (יום ב') ב-12:00, תגרום לי לשבת ולכתוב פוסט על פי בקשתכם. צריך די זמן להתכונן, אז ההצבעה מתרחשת ממש עכשיו.
[הייתה בעיה טכנית בסקר והיא תוקנה – וכן הוזנו התשובות שהועלו בתגובות, אז אתם מוזמנים …

אירועים, חדשות »

[6 אוקטובר 2013 | אין תגובה ]

בית אריאלה בתל אביב, על כל האזור המקיף אותו, הוא אחד המקומות החביבים ביותר בפינה זו של העיר. החודש הוא חוגג 35 שנות פעילות, ומסכם אותן בערב מיוחד שייערך ב-10 באוקטובר (יום הנישואים שלי, אם כבר) בשעה 19:30.
אז איפה?
בית אריאלה, שד' שאול המלך 25 תל אביב, יום חמישי 10.10.13, בשעה 19:30
מה בתוכנית?
רוצים עוד פוסטים בנושא?הכירו את "טרה" – הוצאת ספרים דיגיטלית חדשה | ריאיוןשוק הספרים הדיגיטליים עוד רחוק מלהספיד את ההוצאה לאור המסורתית, …
גטסבי מגיע לקולנוע – אז והיוםלפי אן מרגרט מההאפינגטון פוסט, פ' סקוט פיצג'רלד לא נשאר די זמן …

אירועים, חדשות »

[22 ספטמבר 2013 | תגובה אחת ]

ראו את עצמכם מוזמנים: בשנה שעברה נערך כנס "הפנקס" הראשון, והיה נהדר – עמוס דוברים מעניינים וקהל מעניין לא פחות. למרבה השמחה, יותם שווימר ותמר הוכשטטר ממשיכים במסורת ועורכים גם השנה את הכנס ב-5.11 במדיטק חולון, תחת הכותרת "על הכאן ועכשיו". יהיו שם יובל סער, מרית בן ישראל שגם התארחה בפאנל בשנה שעברה, יותם גדרון, רינת פרימו ועוד – והיי, גם אני שם, בפאנל "חשיבה מחודשת" שיתארח במושב השני של הכנס.
התוכנית נראית מרתקת, הבטיחו לעצמכם כרטיס מראש בטל' 03-5021552. הרשמים שלי מהכנס בשנה שעברה כאן.
רוצים עוד פוסטים בנושא?אמזון ממציאה: ספרים …

אירועים, חדשות »

[16 ספטמבר 2013 | תגובה אחת ]

מה אתם עושים ב-22 עד 24 בספטמבר? ירושלים מציעה לכם אלטרנטיבה תרבותית לסוכות, עם פסטיבל "מטר על מטר" לשירה החוזר זאת הפעם השישית לעיר. לאורך עמק רפאים, בגינות, בבתי הקפה ובחצרות האחוריות, יתארחו מעל ל-80 משוררים, מוזיקאים ואמנים ב-14 מופעים. הכניסה, אם תהיתם, חופשית לגמרי.
למה מטר על מטר?
הנה דברי המארגנים: "המשטרה דורשת ממארגני אירועים המתקיימים תחת כיפת השמיים לשמור על רמת צפיפות סבירה של מטר מרובע לאדם. לכן באופן סמלי ואירוני יוצא שמטר על מטר היא מידה פסטיבלית האמורה לכלול בתוכה הנאה ובטיחות. המטר על מטר היא פשרה קיומית בעולם הנעשה …

(RSS) פוסטים | (RSS) תגובות | תבנית: Arthemia | התאמה לעברית: We CMS | לוגו: מיכל אריאלי